Destinace Florida

Florida: Pláže, přírodní rezervace i zábavní centraFlorida leží na poloostrově v jižní části Spojených států amerických a se svými 18 milióny obyvateli patří mezi pět nejlidnatějších států. Podnebí je na většině území Floridy subtropické, teplota moře se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia. Florida je proto velmi vyhledávanou turistickou destinací celého kontinentu. Zahraniční i domácí návštěvníci obvykle míří na Miami Beach, Palm Beach či Kea West. Především pláže na východním pobřeží jsou vyhlášené.

Hlavním městem Floridy je Tallahassee, ale turisté spíš navštěvují známější Miami a Orlando. Dominantami obou těchto měst jsou vysoké mrakodrapy a moderní architektura. Samozřejmostí je pulzující noční život s možností navštívit spoustu klubů, zábavních parků a obchodních center.

Disney World, NASA Kennedy, Sea World a desítky dalších zábavních center lákají každý rok milióny turistů k návštěvě. Zábavní a turistický průmysl jsou na Floridě opravdu doma.

Florida však nabízí také klidnější způsob dovolené v místních přírodních parcích a rezervacích. V minulosti byl povrch Floridy z velké části pokrytý bažinami a močály. Osadníkům se podařilo mnohé z nich vysušit a postavit zde svá města. Naštěstí i dnes existují rozsáhlé plochy, kde zůstala zachována původní příroda. Právě zde můžete spatřit ve volné přírodě krokodýly, vodní ptactvo a vzácné živočichy, kteří již byli v jiných částech země vyhubeni.

Díky subtropickému klimatu se na Floridě velmi daří zemědělství. Stát Florida patří v USA k největší „zásobárně“ pomerančů, grapefruitů, dále také melounů, jahod, třtinového cukru (Kuba leží jen pár desítek kilometrů od jižního cípu poloostrova) či arašídů.

Dovolená Florida last minute!

Zobrazit vše »

Naše nabídky jsou výhodnější

Uspoříte až 28 140 Kč

Spočítejte si kolik bude stát dovolená na Floridě Vás:

Modelová kalkulace zde