Destinace Florida

Zábavní centra: Disney, přírodní parky a NASAJen těžko byste našli v jiném americkém státu tak vysokou koncentraci zábavních center, nočních klubů galerií a muzeí. Snad každé město na Floridě nabízí svým návštěvníkům možnost užít si příjemné chvíle v zábavním parku. Na celém poloostrově najdete parky zaměřené na historii, film, automobily a mnoho dalších zaměření.
Zábavních parků se nachází na Floridě opravdu spousta. Představme si alespoň ty nejoblíbenější.


Disney park: Zábava pro malé i velké

Disney park přivítal své první návštěvníky již v roce 1971. Jeho popularita však za 40 let existence rozhodně neklesá. Stát Florida si je vědom, že finance plynoucí z této „atrakce“ notně vylepšují rozpočet, a tak průběžně investuje další peníze do rozvoje celého komplexu. Postupně vznikly po celém světě další podobné parky, ale Walt Disney World Resort je skutečně jen jeden. Park je natolik rozlehlý, že Vám den či dva k jeho prozkoumání rozhodně stačit nebudou. Proto se také vstupenky prodávají na 1 až 10 dní. Za jeden den zaplatíte asi 80 dolarů za dospělou osobu, u dítěte je to o něco méně. V závislosti na počtu dní se poté cena snižuje. Pokud se např. rozhodnete zakoupit si vstupenku na celých 10 dní, zaplatíte za den méně než 30 dolarů.
 

Kennedy Space Center: Buďte u startu rakety

Z floridského mysu Canareval v minulosti startovaly a stále startují na své výpravy vesmírné rakety a družice. Kromě odpalovací věže mají turisté přístup prakticky do celého centra. Dostanete jedinečnou šanci vidět na vlastní oči starty raketoplánů i raket. Seznámíte se s vybavením kosmonautů a shlédnete dokumentární filmy natočené s kosmonauty těsně před jejich startem do vesmíru. Opravdovou perličkou je možnost vyzkoušet si na trenažéru simulaci startu, která se blíží skutečnosti téměř na 100 %. Vstupné pro dospělé se pohybuje okolo 40 dolarů.
 

Sea World: Tak trochu jiná ZOO

Sea World láká návštěvníky již téměř 40 let a patří mezi nejvíc navštěvovaná místa svého druhu. Najdete jej přímo v Orlandu, a pokud chcete na vlastní oči vidět mořské živočichy, které jste doposud spatřili jen v televizi, rozhodně s návštěvou neváhejte. Za poměrně nízké vstupné několik dolarů si na své přijdete vy i vaše děti. Delfíny, žraloci i méně známé vodní živočichy typu kapustňák nebo lvoun budete poznáte „z první ruky“. Mezi živočichy a návštěvníky téměř nejsou žádné bariéry. To vše při zachování soukromí a vyhovujícího prostoru pro život všech zdejších živočichů žijících v zajetí. Vedle toho si budete moci užít více než kilometrovou jízdu na horské dráže a několik dalších zajímavých atrakcí. 


Florida Panthers: Podívejte se, jak vypadá hokej v NHL

Také návštěva hokejového svatostánku místního klubu hrajícího NHL Florida Panthers určitě stojí za to. „Panteři“ začali hrát nejvyšší kanadsko-americkou soutěž v polovině 90. let a za tu dobu se stal hokej I ve zdejších tropických podnebních podmínkách sportem číslo jedna. A to jim ještě o několik desítek kilometrů dál konkuruje Tampa Bay Lightnings. V obou týmech hrál a stále ještě hrají také čeští hokejisté, a to je další důvod, proč být u toho. Kdo někdy zažil báječnou atmosféru zápasu NHL, ten má o „závislost“ do konce života postaráno. Vstupné na zápas NHL je sice několikanásobně vyšší než na českou Extraligu, ale svých peněz rozhodně nebudete litovat.
 
 

Titanic: Výlet do minulosti

Pokud vás uchvátil film Titanic režiséra Camerona nebo vás zajímá osud této nejslavnější lodi z čistě historického hlediska, jistě si nenecháte ujít návštěvu Titanicu. Cestu časem vám usnadní nejenom přesná replika Titanicu, ale také herci v dobových kostýmech. Na celou hodinu si tak moci vychutnat, jak se cestovalo na luxusní lodi před 100 lety. Naštěstí vás ale nepotká osud, který čekal na tehdejší pasažéry. Součástí hodinové plavby je také možnost prohlédnout si historické poklady a v neposlední řady spoustu připomínek z natáčení filmu.
 

 

Dovolená Florida last minute!

Zobrazit vše »

Naše nabídky jsou výhodnější

Uspoříte až 28 140 Kč

Spočítejte si kolik bude stát dovolená na Floridě Vás:

Modelová kalkulace zde